Gelové analogy Bystrumgel

Bystrumgel (gel) Hodnocení: 102

Bystrumgelya - lék pro lokální léčbu nemocí pohybového aparátu. K dispozici ve formě gelu pro externí použití. Léčivá látka: ketoprofen (25 mg). Je indikován pro artritidu, brucit, modřiny, zánět šlach.

Analogy léku Bystrumgel

Analogově levnější z 191 rublů.

Ketoprofen je ruský nesteroidní protizánětlivý lék pro lokální použití. Prodává se jako gel obsahující ketoprofen v koncentraci 2,5%. Předepisuje se při léčbě akutních a chronických onemocnění pohybového aparátu.

Analog levnější z 35 rublů.

Fastum je lokální gel určený ke snížení bolesti traumatického původu, snížení napětí a ztuhlosti svalů krku a bolesti kloubů. Existují kontraindikace a vedlejší účinky.

Analogově levnější ze 107 rublů.

Navzdory skutečnosti, že Flexen je vyráběn v Itálii, je mnohem levnější než "originál". Léčivou látkou je ketoprofen. Je kontraindikován pro podání v případě přecitlivělosti na složky léku během těhotenství a kojení.

Bystrumgel - analogy a náhražky

Tabulka uvádí všechny generiky Bystrummgel různých forem uvolnění, stejně jako jejich průměrné náklady v lékárnách.

Fastum-gel - CHEAPER 245 rublů.

Ketoprofen - CHEAPER 53 rub.

Flamaky - CHEAPER 107 rub.

Flexen - CHEAPER 151 rublů.

Flamaks-forte - CHEAPER 128 rub.

Ketonal - dražší 279 rublů.

Febrofid - CHEAPER 162 rublů.

Fastcaps - CHEAPER 240 rublů.

Artrozilen - dražší 297 rublů.

Arketal-Rompharm - CHEAPER 176 rub.

Artrum - CHEAPER 134 rub.

Podělte se o své zkušenosti pomocí nástroje Bystrumgelya

Udržujte doma

Doporučené analogy v tabulce jsou léky s nejvhodnějším obsahem účinné látky používané v přípravku Bystrumgel.

Pro každý z těchto léků jsou uvedeny - průměrné ceny za minimální množství, pravidelně aktualizovány, aby odrážely situaci na trhu.

Analog ve formě gelu, za 13 rublů. Levnější než Bystrumgel.

Analogové tablety, 151 rublů. Levnější než Bystrumgel.

Analog ve formě gelu, 96 rublů. Levnější než Bystrumgel.

Analogové tablety, 205 rublů. Levnější než Bystrumgel.

Analog v kapslích, 107 rublů. Levnější než Bystrumgel.

Analog v kapslích, 21 rublů. dražší než Bystrumgel.

Analogové tablety, 124 rublů. Levnější než Bystrumgel.

Analog v kapslích, pro 39 rublů. dražší než Bystrumgel.

Analog v kapslích, 18 rublů. Levnější než Bystrumgel.

Proč jsou analogy dražší nebo levnější než Bystrummgel?

Obvykle je na výrobu chemického vzorce léku vynaloženo mnoho času a peněz, provádějí se testy. Poté farmaceutická společnost tento patent kupuje a prodává.

Cena léku je vysoká, protože investice. Ostatní léky jsou ve složení podobné, méně známé, ale časem prověřené zůstávají mnohokrát levnější.

Jak identifikovat padělek

Aby nedošlo k nákupu falešné drogy, musíte se pečlivě podívat na váš nákup.

Existují kontraindikace! Před výměnou určitého léku se poraďte se svým lékařem. Dodržujte předepsané dávkování lékaře!

Přípravky nelze použít později, než je uvedeno na obalu.

Levné analogové Bystrumgel? Je v Bystrummgelu levný ekvivalent?

Generic Bystrumgelya?

"Bystrumgel" označuje protizánětlivé léky, které se používají pro různé bolesti kloubů, jakož i pro zánětlivá onemocnění kloubů. On je nyní asi 50 gramů - 280 rublů. Protějšek, to znamená obecný "Bystrumgelya" je "Ketoprofen".

"Ketoprofen" obsahuje stejnou účinnou látku - ketoprofen, jako "Bystrumgel". A stojí mnohem méně, 50 gramů - pouze 70 rublů.

Bystrumgel nebo ketoprofen. Analogy drahých léků

Účinnou složkou obou těchto přípravků je ketoprofen - nesteroidní protizánětlivé činidlo (NSAID), derivát kyseliny propionové. Ketoprofen, podobně jako jiné NSAID, prezentovaný v gelech pro vnější použití, je velmi účinný při mnoha onemocněních pohybového aparátu.

Používá se k artritidě, myositidě, osteochondróze, radiculitidě, modřinách, výronech. To je způsobeno poptávkou po ketoprofenu a jeho rozmanitosti. Ketoprofen se kromě gelu vyrábí v kapslích pro perorální podání, v ampulích pro injekce a v rektálních čípcích a Bystrumgel se používá pouze externě.

Ketoprofenový gel i Quickmgel v 1 g obsahují 2,5 mg. účinná látka ketoprofena. Tyto léky jsou baleny v tubách po 30, 50 a 100 g. Náklady Bystrumgelya vyšší než Ketoprofen, ale rozdíl v tomto případě je bezvýznamný - méně než sto rublů. Mnozí lidé tento rozdíl vysvětlují tím, že Bystrumgel selektivněji proniká do postižených tkání a způsobuje méně vedlejších účinků. To je sotva pravda.

Vedlejší účinky NSAID (podráždění kůže a sliznic, alergické reakce) jsou způsobeny samotnou strukturou NSAID a prakticky nezávisí na výrobní technologii a stupni čištění.

Pointa je, že Bystramgel a Ketoprofen jsou generiky takové známé drogy jako Fastum Gel, vyráběná italskou společností Menarini. Tento lék, vzhledem k jeho účinnosti, posílený akcí reklamy, vytvořil mnoho levných non-proprietární analogy, nebo generiky.

Generický Bystrumgel vyrábí ruská společnost Akrihin. Ketoprofenový gel vyrábí ukrajinská farmaceutická společnost Darnitsa pod ochrannou známkou F-gel. Ketoprofen (přesněji gel Ketoprofen Vramed) vyrábí bulharská společnost Sopharma. Ketoprofen-Verte - výrobky ruské společnosti Vertex. Tato společnost se specializuje nejen na výrobu léčiv, ale také na kosmetiku pro osobní hygienu, bioaditiva. Nedostatek úzké specializace umožňuje pochybovat o kvalitě vyráběných výrobků.

Kromě výše uvedených léků je Ketoprofen zařazen do následujících léků:

  • Artrozilen - gel, ampule, sprej, kapsle, rektální čípky. Firma Dompe, Itálie.
  • Ketonal - gel, krém, tablety, kapsle, rektální čípky. Produkty slovinské společnosti Lek.
  • Febrofid - gel. Medan, Polsko.
  • Flexen - gel, prášek pro injekce, rektální čípky, kapsle. Lék vyrábí různé italské farmaceutické společnosti.
  • Artrum - gel, výrobky ruské firmy Biosintez.

Tradičně jsou drogy západoevropských výrobců důvěryhodnější než domácí, zejména ukrajinské. Konečná volba mezi kvalitou a cenou je prováděna spotřebitelem, přičemž se zaměřuje nejen na jeho vlastní preference, ale také na úroveň jeho bohatství.

Gelové analogy Bystrumgel

Poslední aktualizace: 03/08/2019

Seznam analogů: třídění podle ceny, hodnocení

Bystrummgel (gel) Hodnocení: 74

Levnější náhradníci Bystrumgelya

Analogově levnější z 191 rublů.

Ketoprofen je ruský nesteroidní protizánětlivý lék pro lokální použití. Pokud se aplikuje externě, má protizánětlivé a analgetické účinky.

Lékař předepsal Ketoprofen pro krční osteochondrózu, řekl by měl okamžitě pomoci. Použil jsem ji po dobu 3 dnů a nevšiml jsem si zlepšení, krk mě bolel velmi. Při akutní osteochondróze mi mast vůbec nepomohla.

Flexen (gel) Hodnocení: 67 nahoru

Analogově levnější ze 107 rublů.

Navzdory skutečnosti, že Flexen je vyráběn v Itálii, je mnohem levnější než "originál". Léčivou látkou je ketoprofen. Je kontraindikován pro podání v případě přecitlivělosti na složky léku během těhotenství a kojení.

Analog levnější z 35 rublů.

Fastum gel je přípravek přibližně stejné cenové kategorie jako Bystrummgel. Ketoprofen (2,5%) se používá jako účinná látka. Předepisuje se pro bolest ve svalech, kloubech, bolesti traumatického původu.

Fastum gel vypadá a vypadá velmi podobně jako voda. Ošetřující lékař předepsal akutní osteochondrózu děložního hrdla (mícha 3 až 6), ale nedocházelo k žádnému zlepšení, i když jsem ušpinil celou trubičku. To, o co tyto peníze žádají, není jasné (

Analogy Bystrumgel

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů přípravku Bystrummgel ve složení a aplikaci. Seznam levných analogů, stejně jako možnost porovnávat ceny v lékárnách.

  • Nejlevnější analog Bystrumgel: Diclofenac
  • Nejoblíbenější analog Bystrumgel: Diclofenac
  • Klasifikace ATC: Ketoprofen
  • Aktivní složky / Složení: Ketoprofen

Levné analogy Bystrumgel

Při výpočtu ceny levných analogů Bystrumgel byla zohledněna minimální cena uvedená v cenících poskytovaných lékárnami.

Populární analogy Bystrumgel

Tento seznam analogů léčiv je založen na statistikách nejžádanějších léčiv.

Všechny analogy Bystrumgel

Analogové složení a indikace

Nejvhodnější je výše uvedený seznam analogů léčiv, ve kterých jsou uvedeny náhražky Quicklmgel, protože mají stejné složení účinných látek a odpovídají indikacím pro použití.

Analogové indikace a způsob použití

Různé složení může být stejné podle indikací a způsobu aplikace.

Jak najít levný ekvivalent drahé medicíny?

K nalezení levného analoga léku, generika nebo synonyma doporučujeme v prvé řadě věnovat pozornost kompozici, a to stejným léčivým látkám a indikacím pro použití. Aktivní složky léčiva jsou stejné a budou indikovat, že léčivo je synonymem léčiva, které je farmaceuticky ekvivalentní nebo farmaceutické alternativy. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na radu lékařů, self-léčba může poškodit vaše zdraví, takže vždy konzultujte se svým lékařem před použitím jakéhokoli léku.

Cena Bystrumgel

Na níže uvedených stránkách můžete najít ceny Bystrummgel a zjistit dostupnost v lékárně v okolí.

Rychlé pokyny

POKYNY
o užívání léku
Bystrumgel

Účinná látka
ketoprofen

Farmakologická skupina
NSAID pro externí použití

Farmakologický účinek
Zánětlivé nebo traumatické léze kloubů, šlach, vazů a svalů:
artritida, periarthritida;
- tendonitida, tendosynovit;
- bursitida;
- modřiny, poškození vazů, dislokace, poškození menisku kolena;
- torticollis;
- lumbago.
Flebitida, periphlebit.

Farmakokinetika
Zánětlivé nebo traumatické léze kloubů, šlach, vazů a svalů:
artritida, periarthritida;
- tendonitida, tendosynovit;
- bursitida;
- modřiny, poškození vazů, dislokace, poškození menisku kolena;
- torticollis;
- lumbago.
Flebitida, periphlebit.

Indikace
Zánětlivé nebo traumatické léze kloubů, šlach, vazů a svalů:
artritida, periarthritida;
- tendonitida, tendosynovit;
- bursitida;
- modřiny, poškození vazů, dislokace, poškození menisku kolena;
- torticollis;
- lumbago.
Flebitida, periphlebit.

Kontraindikace
- dermatóza;
- ekzém;
- infikované oděvy a rány;
- těhotenství;
- období laktace;
- věk dětí;
- přecitlivělost na ketoprofen nebo jiné složky léčiva.

Vedlejší účinky
Ve vzácných případech: alergické reakce, které vyžadují přerušení léčby, fotosenzibilizaci.

Předávkování
Případy předávkování s použitím léku Bystrumgel® nejsou popsány.

Zvláštní pokyny
Nedoporučuje se nanášet gel na otevřené rány nebo poškozené kůže.
Nedovolte požití gelu na sliznici a oči.

Použití v průběhu březosti a laktace
Léčivo je kontraindikováno pro použití během těhotenství a kojení.

Lékové interakce
V současné době nebyly identifikovány žádné případy lékové interakce léku Bystrumgel® s jinými léky.

Způsob použití
Lék se aplikuje na kůži bolestivé oblasti 2 krát / den, vytlačuje se z trubičky asi 3-5 cm gelu nebo více (v závislosti na oblasti bolestivé oblasti), distribuuje se v rovnoměrné tenké vrstvě a jemně se třese, dokud není zcela absorbován.
Pro zvýšení účinnosti terapie je možné použít gel pod suchým okluzivním obvazem.
Podmínky skladování
Lék by měl být skladován na suchém, tmavém místě, mimo dosah dětí při teplotě 15 ° C až 25 ° C. Doba použitelnosti - 2 roky.

Farmakologický účinek
Analgetické, protizánětlivé.
Indikace pro použití
Bolestivé zánětlivé nebo traumatické léze kloubů, šlach, vazů a svalů (artritida, periarthritida, šlacha, tendosinovitis, bursitida, modřiny, poškození vazů, dislokace, poškození menisku kolenního kloubu, torticollis, lumbago); flebitida, periflebit

Způsob použití
Lokálně aplikovaný na kůži, vytlačování z trubice asi 3-5 cm gelu nebo více (v závislosti na oblasti bolestivé oblasti), rozdělte ji v rovnoměrné tenké vrstvě a jemně vmasírujte do zapálených a bolestivých částí těla, dokud se úplně neabsorbuje. Aplikujte 2x denně. Pro zvýšení účinnosti terapie je možné aplikovat suchý okluzivní obvaz.

Analog bystremgelya levné

* Maximální přípustná maloobchodní cena léků je stanovena v souladu s nařízením vlády Ruské federace č. 865 ze dne 29. října 2010 (pro léčiva, která jsou na seznamu)

Analogy Bystrumgel:

Návod k použití:

Gel se aplikuje na kůži v místě zánětu tenkou vrstvou, množství gelu by nemělo překročit 3 - 5 cm, lehce se třese masážními pohyby 1 - 2 krát denně. Průběh léčby je 7-14 dnů. Při selhání léčby je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem.

Během těhotenství a kojení je léčivo kontraindikováno.

Složení, návod k použití Bystrummgel a analogy léčiva

Bystrumgel - nesteroidní léčivo pro vnější použití. Léčivo má lokální protizánětlivý a analgetický účinek. Účinné při léčbě radiculitidy, osteochondrózy a poranění pohybového aparátu. Před použitím se seznamte se seznamem kontraindikací.

Složení a farmakologické vlastnosti

Účinná látka Bystrumgelya - ketoprofen. Uvolňuje zánět a podporuje rychlé hojení ran. 1 g masti obsahuje 25 mg ketoprofenu.

Další složky zahrnují následující látky:

  • rektifikovaný alkohol;
  • levandulový olej;
  • Ester Neroli;
  • destilovaná voda.
  • rektifikovaný alkohol;
  • levandulový olej;
  • Ester Neroli;
  • destilovaná voda.

Vzhledem ke svému složení má přípravek Bystrumgel také analgetický a anti-edémový účinek. Účinek užívání léčiva se projeví po 15–30 minutách. Ketoprofen nemá nepříznivý vliv na celkový stav kloubní chrupavky.

Biologická dostupnost masti je 5%. Proniká do kloubních tkání. Množství léčiva v plazmě je velmi nízké. Metabolismus účinné látky nezávisí na přítomnosti renálního selhání, věku pacienta ani na přítomnosti jaterní cirhózy.

Léky na bázi ketoprofenu mají několik výhod. Na rozdíl od běžných protizánětlivých léčiv mají komplexní účinek. Ketoprofen má nízký index toxicity, takže seznam kontraindikací k užívání tohoto léku je malý.

Léčba Přípravek Bystrumgel má prodloužený a kumulativní účinek. Lék rychle eliminuje ztuhlost kloubů a svalů, čímž je vrátí do normální fyziologické mobility.

Indikace a kontraindikace

Tento lokální lék se používá pro kožní aplikace pro akutní a chronická onemocnění pohybového aparátu. Rozsah léčebných účinků léčiva je poměrně široký.

Indikace pro použití masti k odstranění patologických stavů pohybového aparátu jsou následující:

  • osteochondróza v akutních a chronických stadiích;
  • bolesti dolní části zad;
  • revmatoidní artritidu;
  • spondyloartritida;
  • radiculitis;
  • artróza;
  • modřiny, modřiny.

Lék se doporučuje používat při lámání svalů a vazů, stejně jako při odstraňování revmatoidní bolesti. Používá se k léčbě deformit žil, zánětu šlach a stáze v toku lymfy.

Lék musí být opuštěn v následujících klinických situacích:

  • vytekání dermatitidy;
  • těhotenství 3 trimestry;
  • přecitlivělost na složky masti;
  • ekzém;
  • věk dítěte do 6 let;
  • období kojení;
  • otěru;
  • rány.

S extrémní opatrností, gel může být používán v chronickém srdečním selhání, jaterní porfyrii a problémech v játrech a ledvinách. Těhotné ženy během 1-2. Trimestru mohou užívat lék, ale pouze po konzultaci s lékařem.

Výuka, vedlejší účinky a předávkování

Gel se musí otřít do suché kůže. Pohyb by měl být tak měkký, jak je to jen možné. Podle instrukcí se lék doporučuje aplikovat až 3x denně. Optimální jednorázová dávka - proužek masti v 5 cm Lék by měl být zcela absorbován do kůže. Pro zvýšení účinnosti léku se doporučuje aplikovat obvazy.

Bystrumgel je zakázáno aplikovat na otevřené rány a místa s poškozenou kůží. Je nutné zajistit, aby mast nepadla na sliznice a oči. Mezi vedlejší účinky léčiva patří lokální reakce.

To se projevuje prostřednictvím:

  • vyrážka podobná kortexu;
  • zarudnutí;
  • malé krvácení.

V některých případech je pozorována alergická dermatitida nebo fotodermatitida. Pokud je dávka příliš vysoká, může se u pacienta vyskytnout porucha trávení, edém nebo porucha srdečního rytmu.

Pokud pocítíte negativní reakci na kůži, okamžitě ji přestaňte užívat.

Pacienti s astmatem, chronickou rýmou a sinusitidou mají vysoké riziko alergické reakce.

Lékař doporučuje ošetřené plochy chránit před UV zářením. Fotosenzitivita se tak snižuje. Léčba by neměla pokračovat po uplynutí předepsaného období, jinak se zvyšuje riziko kontaktní dermatitidy.

Cena a charakteristika analogů

Cena masti Bystrumgel závisí na lékárně, ve které se prodává. Průměrná cena na 30 g léčiva je přibližně 186 p., 50 - od 271 p., A 100 - od 445 p. Existují levné analogy bystrumgelya. Nízká cena v tomto případě neznamená špatnou účinnost, ale absenci reklamy na tyto léky.

Analogy v jejich terapeutickém účinku v žádném případě horší než Bystrumgelya.

Následující zásady jsou co nejblíže principu akce:

  • Fastum gel;
  • Flexen gel;
  • Ketoprofen;
  • Artrozilen;
  • Valusal.

Rychlostí působení a trváním terapeutického účinku není přípravek Fastum Gel horší než přípravek Bystrumgel. Může být použit k léčbě drobných zranění a poškození kloubů.

Flexen gel je často předepisován pro léčbu osteochondrózy. Lék je dostupný v několika dávkových formách: gel a kapsle. Nevýhodou je velké množství kontraindikací.

Ketoprofen může být dokonce účinnější než Bystrummgel. Složení léků je téměř identické. Takový lék by měl být upuštěn pro pacienty s problémy v ledvinách a játrech. Nedoporučuje se ani pro děti do 12 let a pro osoby náchylné k alergickým reakcím. Nežádoucí účinky jsou prakticky nepřítomné, jako ketoprofen

téměř úplně vyloučen z těla.

Artrozilen je široce používán. Nástroj přispívá k rychlé obnově poškozených oblastí. Ideální pro léčbu sportovních úrazů. Lék se používá pro symptomatickou léčbu, nemá žádný vliv na průběh onemocnění. Jediný negativní - tento lék je poměrně drahý.

Přípravek Valusal obsahuje účinné látky, které mají protizánětlivé a analgetické účinky. Nástroj rychle odstraní edém. Účinná látka je stejná jako v přípravku Bystramgel. Nedoporučuje se aplikovat pod obvaz. Maximální terapeutický průběh by měl trvat 14 dní.

Někdy Voltaren Emulgel je jmenován nahradit Bystrumgelya. Voltaren Gel má analgetické, protizánětlivé a anti-edémové účinky. Na rozdíl od přípravku Bystrumgel je aktivní složkou tohoto přípravku sodná sůl diklofenaku. Vzhledem ke svým vlastnostem tato složka urychluje buněčnou regeneraci tkání kloubů a vazů. Lék pomáhá rychle obnovit poraněné svaly. Mezi nežádoucí účinky je třeba poznamenat alergickou povahu dermatitidy a kopřivku.

Nedoporučuje se měnit přípravek Bystrumgel na jiný lék sám. Je lepší se poradit s lékařem, který vybere nejúčinnější prostředek.

Před použitím přípravku k externímu použití musíte zajistit, aby na něj nebyla alergická reakce. K tomu naneste malé množství léčivé kompozice a sledujte reakci kůže.

Recenze pacientů

Jsem sportovec a často mám zranění ve formě lámání svalů nebo vazů. Můj lékař doporučil použití přípravku Bystrumgel. Rychle zmírňuje otok a bolest. Používám ho 2x denně. Přípravek Bystrumgel pomáhá co nejrychleji obnovit léčbu.

Nedávno sklouzl krkem, celou noc trpěl hroznou bolestí. Lékař doporučil použití masti Bystrummgel. Je to účinná domácí droga. Po aplikaci bolest zmizela do půl hodiny. Tento lék vždy uchovávám v lékárničce. Cena v lékárnách Petrohradu je asi 280 rublů. pro malou trubičku.

Bystrumgel - účinné protizánětlivé léčivo. Používám ho k úlevě od bolesti v kolenou. Vůně drogy je docela příjemná - levandule. Terapeutický účinek přetrvává po dlouhou dobu. Po celou dobu použití vedlejších účinků není odhaleno. Cena Bystrumgelya v Moskvě je poměrně dostupná.

"Bystrumgel" - anestetikum protizánětlivé pro klouby

Jedním z nejúčinnějších léků pro léčbu kloubů je „Bystrumgel“ - snadno se aplikuje a účinná látka proniká přímo do místa zánětu, čímž eliminuje bolest.

Farmakologické vlastnosti léčiva umožňují jeho použití pro společné problémy jakékoliv lokalizace. Nicméně maximální přínos léčiva je popsán v léčbě nemocí pohybového aparátu. Lékař by jej měl zvolit individuálně.

Popis výrobku

Patří do farmakologické podskupiny protizánětlivých nesteroidních činidel, což činí gel Bystrumgel výhodným - schopnost redukovat oblast zánětu a intenzitu bolesti v kloubech.

Na lékárenské poličce jsou prezentovány transparentní, téměř bezbarvé gely příjemné konzistence, bez ostrého, odpudivého zápachu. Balení - v trubkách z hliníku. Objem léku je odlišný:

Účinná složka ve složení léčiva je však uváděna ve stejné koncentraci - 2,5%.

Zkumavky se umístí do standardních farmaceutických kartónových obalů se stručnými informacemi o medikaci. Uvnitř je podrobný návod, který uvádí nejen indikace, ale i kontraindikace použití gelu, ale také způsob aplikace a možné nežádoucí následky.

Kdy mohu použít Bystrummgel?

Forma samotného uvolňování léčiva - gel, jeho aktivní složky, zpravidla určují, co pomáhá Bystrumgel:

  • výskyt ostré bolesti v měkkých tkáních a kloubech, například po nadměrné fyzické námaze - symptomatická léčba;
  • syndrom bolesti reaktivní artritidy - Reiterova choroba;
  • osteochondróza - nepohodlí v páteři v důsledku degenerativních změn v obratlů;
  • osteoartritida různé lokalizace - nejčastěji v kolenních kloubech, bolest při akceleraci, stoupající schody;
  • artritida - chronická nebo akutní, odlišná v etiologii a mechanismu výskytu;
  • zánět po poranění - výrony, trhliny šlach;
  • zánětlivé procesy ve strukturách pohybového aparátu - tendinitida, bursitida, stejně jako radiculitis, neuritis;
  • otok a zánět měkkých tkání - myositida, myalgie.

Lékař může doporučit „Bystrumgel“ i při jiných onemocněních a patologických stavech tkání a kloubů, pokud existují indikace. Nezávislé užívání léčiva je však nepraktické - nežádoucí důsledky se mohou objevit ve formě dermatitidy, alergií a zvýšené bolesti.

Farmakologické vlastnosti nástroje

Být ve skutečnosti stejným zástupcem podskupiny NSAID, „Bystrumgel“ má pro ně charakteristické vlastnosti - potlačit aktivitu zánětu v lézi, snížit závažnost nepříjemných pocitů a také odstranit otok tkání.

Farmakodynamika

Mechanismus terapeutického účinku účinné látky ketoprofenu je založen na její schopnosti inhibovat zánětlivé mediátory - TsOGl a TsOG2, jakož i na prevenci syntézy lipoxygenázy s bradykininem a histaminem. Na tomto pozadí se lysozomální membrány stabilizují. Navíc dochází k obstrukci uvolňování enzymů, které se podílejí na zánětlivém procesu v buňkách. Navíc stav kloubní chrupavky není nepříznivě ovlivněn.

V případě revmatoidní etiologie léze se fibrinoidní stadium nevyvíjí. Snížením produkce ATP je v zánětlivém zaměření inhibován energetický metabolismus - jeho plocha se snižuje. Analgetický účinek se vysvětluje snížením senzibilizačního účinku prostaglandinů na receptory bolesti - nepříjemné impulsy se nevstoupí do mozku.

Farmakokinetika

Když se vnější, lokální aplikace "QuickMel", jeho složky se hromadí ve tkáních. Současně dosahuje biologická dostupnost léčiva 5-7%. Je schopna proniknout hluboko do kloubu - synoviální tekutiny a vytvořit tam požadovanou terapeutickou koncentraci. V krevní plazmě je minimální. Metabolické procesy probíhají v hepatocytech, ale vylučování probíhá převážně ledvinovými buňkami.

Pokyny pro správné použití

Obecně platí, že pro „Bystrumgel“ je návod k použití jednoduchý - lék je určen výhradně pro venkovní použití. Lék působí cíleně na zdroj bolesti v kloubu a okolních měkkých tkáních.

Dospělí, stejně jako děti od 12 let, se doporučuje aplikovat 3–5 cm hrudku do proužku na kožní tkáň přímo nad postiženou oblast. V tomto případě se vyhněte kontaktu s gelem na sliznicích nebo očích.

Při jemných pohybech by měl být lék jemně promíchán do požadované oblasti nebo, aby se zlepšil terapeutický účinek, měl by být aplikován suchý obvaz shora.

Množství léku - 2-3 krát denně. Často není nutné, protože je možné popáleniny nebo přetížení tkáně ketoprofenem. Je možné použít lék pro postup fonoforézy - hlubší zavedení účinné látky do léze kloubu.

Děti ve věku 6–12 let s bolestí svalů nebo kloubními problémy mohou používat léčivý gel, ale v menších dávkách, pás 1–2 cm široký, ne více než dvakrát denně. Všeobecné podmínky léčby by neměly překročit 8-10 dní. Nezávislá změna dávkování, frekvence aplikace nebo načasování léčby je naprosto nepřijatelná. Pokud se objeví nežádoucí příznaky, je třeba neprodleně provést druhou konzultaci s lékařem.

Zvláštní pokyny

Při odření, ranách nebo vředech v místě zamýšlené aplikace léku na léčbu "Bystrumgel" je lepší se zdržet. Lék je platný pro použití na intaktních tkáních.

Kontraindikace "QuickMel"

Navzdory výhradně externímu způsobu užívání léčiva existuje řada omezení a kontraindikací pro použití gelu:

  • plačící forma dermatitidy;
  • ekzém s častými exacerbacemi;
  • infekční léze kožní tkáně;
  • otevřené rány kůže;
  • individuální hyperreaction na účinnou látku nebo pomocné složky léčiva;
  • děti do 5-6 let.

U těhotných žen nebo během kojení by tento lék neměl být aplikován také na zanícený kloub.

S extrémní opatrností a pod přísným dohledem lékaře je „Bystrumgel“ povolen v komplexní terapii onemocnění kloubů u lidí se srdečním selháním, renálních patologií nebo chronické hepatitidy, cirhózy. V těchto případech je nutné znát přesnou dávku léku.

S alkoholickými nápoji je gel neslučitelný. Při interakci s jinými léky vykazuje přípravek Bystrumgel následující vlastnosti:

  • snižuje aktivitu diuretik;
  • mění hypotenzní účinek většiny léků na hypertenzi;
  • zvyšuje účinek fibrinolytik antikoagulancií;
  • mohou způsobit vředy a krvácení ze střev, když jsou kombinovány s jinými NSAID nebo glukokortikoidy.

Vedlejšími vlastnostmi lokálního charakteru jsou hyperémie, otok a podráždění kůže, vyrážky podle varianty alergické kopřivky a svědění.

V extrémních případech, při nadměrném nadměrném dávkování gelu - bolesti hlavy, závratě, poruchy srdečního rytmu, dušnost, zažívací poruchy, hematurie.

Složení a prospěšné vlastnosti gelu

Hlavní složkou nesteroidní protizánětlivé podskupiny, která je přítomna ve složení léčiva "Bystrumgel", je ketoprofen. Je to on, kdo má na těle lidí se společným poškozením komplexní účinek:

  • významné snížení závažnosti zánětlivého procesu v tkáni - přesně v požadované oblasti;
  • zklidňující účinek - snížení napětí, celkové nepohodlí;
  • snížení intenzity bolesti - s jejich postupnou neutralizací;
  • zmírnění otoků v tkáních postižené oblasti, což snižuje negativní tlak na nervová zakončení a také pomáhá odstranit bolest;
  • korekce motorické aktivity - obnovení rozsahu pohybu v kloubu postiženém zánětem, obnovení jeho funkční aktivity;
  • eliminuje tuhost a dokonce vrzavé spoje.

Další složky gelu - ethanolu, karbomeru 940, stejně jako 980, trometamolu, kovového parahydroxybenzoátu, oleje levandule a oranžových květů, spolu s čištěnou vodou posilují a podporují farmakologické vlastnosti ketoprofenu. Proto je účinnost léku tak vysoká a vedlejší účinky jsou minimální.

Cena "Bystrumgel"

Není snadné koupit „Bystrumgel“ - stačí jít do nejbližší lékárny a pojmenovat léky. Lékárníci se zpravidla nezajímají o lékařský formulář od lékaře, ale zeptají se, na jaký účel je gel zakoupen.

Specializované soukromé lékárny „Bystrumgel“ jsou také vydávány bez dalších podmínek, ale může to znamenat výrazný rozdíl v jejich nákladech - v přímém poměru k místu prodeje a typu poskytovaných služeb.

Ve většině případů, Bystrumgel za cenu je poměrně cenově dostupné pro všechny segmenty obyvatelstva - důchodců, studentů a mladých rodin. Tak, trubka 30 g bude stát 180 - 200 rublů, zatímco 50 g léku již stojí 270 - 300 rublů. Balení 100 g - 450-500 rublů. Náklady budou ovlivněny odlehlostí regionu a finančními náklady na prodej léku.

Online lékárny Bystrumgel nabízejí několik levnějších lékáren - na oficiálních stránkách výrobce najdete všechny užitečné informace, recenze a ceny.

Je však nutné pochopit, že ne všechny internetové stránky jsou plně odpovědné svým zákazníkům. Existuje mnoho podvodníků. Návrat peněz vynaložených na nekvalitní medicínu je téměř nemožný.

Pravidla trvanlivosti a skladování

Aby se zachoval maximální přínos léčivého gelu, musí vytvořit správné podmínky. Optimálně, pokud je obal s lékem na chladném místě, například na spodní polici chladničky.

Skladování je jednoduše přijatelné ve skříni, kde přímé sluneční světlo neproniká - teplota v místnosti je až 22–25 stupňů. Uzavřená trubka může zachovat příznivé vlastnosti gelu po dobu až dvou let, zatímco po počátečním otevření produktu je jeho užitečnost mnohem menší.

Není dovoleno používat gel po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu - chemický vzorec se bude lišit, léčivo bude toxické a nebezpečné pro lidské zdraví. Místo skladování by mělo vyloučit možnost, že by lék spadl do rukou dětí. Pokud má dítě po aplikaci gelu nežádoucí účinky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Co může nahradit "Bystrumgel"

Vzhledem k tomu, že účinnou látkou je ketoprofenová mast, bystrumgel jsou analogy široce zastoupeny na polici lékárny. Mohou mít několik dalších dalších složek, ale většina farmakologických vlastností bude identická.

Odborníci nejčastěji uvádějí následující náhražky léků:

  • Ketoprofenový gel;
  • Valusal;
  • "Flexen gel";
  • "Artrozilen";
  • Febrofid;
  • Fastum Gel;
  • "Artrum gel".

Většina uvedených léků není tak cenově dostupná. Kromě toho mají své vlastní indikace, stejně jako kontraindikace pro použití, nebo návod k použití a nežádoucí účinky. Proto je na lékaři, aby si vybral náhradu za „Bystrumgelya“, pokud je netolerantní. Samoléčba je nepřijatelná. Vskutku, ne vždy vysoká cena znamená kvalitu a užitečnost drogy v případě poškození kloubů.

Drogové recenze

Různá poškození kloubů - od dislokace až po zlomeninu - se mohou objevit u lidí a tělesně postižených a starších osob. Proto by měla být vždy po ruce mast s komplexním účinkem, například „Bystrumgel“. Ukázal se jako skvělý pomocník - při správném použití rychle odstraňuje bolest, zmírňuje otoky a záněty ve tkáních. Reliéf přichází doslova od prvního dne užívání.

Ivan Viktorovich, 57 let, traumatolog

V mém juniorském týmu se zranění vyskytují téměř každý den - vazy jsou natažené a loket je pohmožděný. Vždycky s sebou vezmu „Bystrummgel“ do tréninku - je schopen poskytnout účinnou pomoc a zlepšit pohodu. Navíc nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Proto doporučuji všem mým přátelům, například pro země.

Evgenia Sergeevna, 38 let, sportovní trenér

Moje kolenní klouby mi způsobují spoustu problémů - bolí to i po procházce v parku na letní den. V lékárnách jsem si koupil různé masti, ale Quickstomgel mi pomohl nejlépe. Už po prvních třech dnech, kdy jsem se třikrát uplatnil, jsem se cítil lépe - kolena mi ublížila méně, pohyb v nich bez škrtů. Teď mi bylo k dispozici mnoho radostí života - například hraní se svými vnoučaty v zemi bez rizika intenzivní bolesti večer. Doporučuji tuto zázračnou mast pro všechny mé kamarádky, které mají stejné společné problémy jako moje.

Valeria Semenovna, 67 let

Budeme velmi vděční, pokud budete hodnotit a sdílet je na sociálních sítích.

Bystrumgel v Magnitogorsku

Formy vydání:

Lékárny v okolí: Umístěte lékárnu na mapu

Mapa ukazuje adresy a telefonní čísla lékáren v Magnitogorsku, kde si můžete zakoupit Bystrumgel. Skutečná cena v lékárně se může lišit od ceny uvedené na internetových stránkách. Požádáme o zadání ceny a dostupnosti telefonicky.

Online lékárna: Umístěte online lékárnu

Dodávka sáčku rychlého občerstvení do domu je zakázána v souladu s federálním zákonem č. 429-ФЗ ze dne 22. prosince 2014 "O změně federálního zákona" o oběhu léčiv ". Objednávka je doručena do nejbližší lékárny.

Analogy:

Synonyma quickgel jsou léky se stejnou účinnou látkou. Před použitím se poraďte se svým lékařem, protože i léky se stejnou dávkou se mohou lišit stupněm purifikace účinné látky, kompozice pomocných látek a tedy účinnosti terapeutického účinku a spektra vedlejších účinků.

Analogy quickgel jsou léky se stejným farmakologickým účinkem. Nahrazení předepsaných léků podobnými léky může provádět pouze ošetřující lékař, protože léčivo užívá jinou účinnou látku.