Fastum Gel Analogs: Levné a drahé replikátory

Fotky z webu medotvet.com

Terapeutické vlastnosti léku Fastum Gel určují přítomnost ketoprofenu - derivátu kyseliny propionové. Podle farmakologické klasifikace patří tato chemická sloučenina k nesteroidním protizánětlivým léčivům (NSAID).

Proto analogie Fastum gelu obvykle obsahují ketoprofen - látku, která kromě boje proti zánětu má anestetický účinek. Analogy mohou být volány a léky, které používají jako aktivní látku, chemické sloučeniny ze stejné farmakologické skupiny, v tomto případě jde o NSAID - například ibuprofen a diklofenak.

Přehled analogů Fastum gelu

Fastum gel je německá farmaceutická výroba. Jeho cena, v závislosti na velikosti trubky, se pohybuje od 253 do 519 rublů. Vysoká cena léku dělá mnoho lidí hledá levné analogy Fastum Gel.

Seznam ruských a zahraničních náhražek Fastum gelu:

  • Ketoprofen.
  • Pevnost
  • Ketonální forte.
  • Ketoprom
  • Rychle
  • Ortofen.
  • Valusal.
  • Artrum.
  • Febrofid.
  • Ultrafacatin.
  • Finalgon

Seznam chorob, pro které se používá gel Fastum a jeho analogy:

  • neuralgie sakro-lumbální páteře;
  • zánět žíly;
  • tromboflebitida povrchových žil;
  • lymfadenitida nespecifického původu;
  • zánětlivý proces lokalizovaný v lymfatických cévách;
  • artritidu revmatoidního typu nespecifikovaného původu;
  • dna;
  • artróza a osteoartritida různé lokalizace;
  • ankylozující spondylitida;
  • bolest v zádech;
  • ischias, včetně lumbaga;
  • zánět synoviálních membrán kloubu;
  • zánět šlach;
  • rozsáhlý zánětlivý proces v oblasti kloubních vaků, včetně syndromu těžké bolesti;
  • revmatismus neznámého původu;
  • myalgie;
  • osteochondropatie;
  • drobná sportovní zranění - podvrtnutí, podlitiny, výrony a jiná zranění svalů a kloubů;
  • spondylitida;
  • zánět obratlů páteře.

Seznam kontraindikací pro použití analogů fastum gel: t

  • alergie na ketoprofen;
  • nesnášenlivost kyseliny acetylsalicylové;
  • přecitlivělost na jiná farmakologická činidla ze skupiny NSAID, včetně údajů o anamnéze;
  • ulcerózní zánětlivá onemocnění gastrointestinálního traktu v akutním stadiu;
  • nekompenzovaný nedostatek jater a / nebo funkce ledvin;
  • poruchy v poměru krvinek krevní plazmy - vícenásobné snížení počtu krevních destiček a / nebo bílých krvinek;
  • těžké poruchy krvácení;
  • těhotenství;
  • období kojení;
  • věku do 15 let.

Ketoprofen

Převážná většina léčiv z výše uvedeného seznamu má jako účinnou látku ketoprofen. Každý lék má tedy přibližně stejný soubor indikací a kontraindikací pro použití.

Ketoprofen, odkazující na NSAID, pokud je aplikován lokálně, má anestetický a protizánětlivý účinek. Uvolňuje dobře otok, který se vyskytuje při hromadění exsudátu - tekutina, která se vytváří v zánětlivém zaměření. Proto jsou všechna léčiva na bázi ketoprofenu vynikající pro odstranění akutních symptomů při onemocněních kloubů a šlachovitých vazivových aparátů kloubních kloubů. Také farmakologická činidla založená na ketoprofenu se používají k léčbě onemocnění žil, kůže a formací lymfatického systému těla.

Ketoprofen, jako léčivo, je lokální gel s koncentrací účinné látky 2,5% nebo 5%. Pomocnými látkami je přidávání trolaminu, který aktivuje regenerační procesy v kůži a levandulový olej, který má uklidňující účinek.

Tento farmakologický nástroj na trhu představují drogy ruské i zahraniční produkce. Cena, v závislosti na výrobci, se pohybuje od 84 do 281 rublů, což je téměř dvakrát nižší než u Fastum gelu.

Pevnost je dalším dobrým lékem na bázi ketoprofenu, analogu ruského gelu Fastum. Kromě účinné složky obsahuje také komplex aminoglykanů, který je účinný proti ukládání vápenatých solí v kloubech. Perfektně se hodí pro léčbu chronických onemocnění a systémů bolesti orgánů podpory a pohybu. Jeho cena v závislosti na velikosti trubky leží v rozmezí od 120 do 250 rublů.

Ketonální forte

Ketonální forte má téměř identické složení s ketoprofenem, nicméně, vzhledem ke zvýšenému obsahu derivátu kyseliny propionové, má výraznější protizánětlivý účinek. Toto farmakologické činidlo zpomaluje uvolňování enzymů podílejících se na zánětlivé reakci a v důsledku toho zpomaluje šíření edému.

Další výhodou tohoto analogu Fastum gelu je absence negativního účinku na tkáň chrupavky kloubů. Ketonální forte je produktem slovinských farmaceutických společností. Jeho cena je od 281 do 469 rublů.

Ketoprom

Ketoprom je náhradou za Fastum gel vyrobený v Polsku. Má výraznější analgetický účinek, který činí léčivo účinným pro bolest svalů a kloubů. V závislosti na velikosti trubky, cena léku leží v intervalu od 162 do 275 rublů.

Rychle

Fast je dalším analogem Fastum gelu domácích farmaceutických společností. Vzhledem k přítomnosti rostlinných složek ve složení rostliny (levandulový olej, olej z pomerančových květů, neroli olej), má mírný účinek na kůži, což činí lék účinný proti onemocněním žilního systému, kůže a jejích složek.

Přítomnost ketoprofenu jako účinné látky také určuje použití tohoto farmakologického činidla při onemocněních kloubů a menších sportovních zraněních. Rychle k dispozici v dávkové formě gelu v zkumavkách po 30, 50 a 100 gramech. Cena se pohybuje od 176 do 510 rublů.

Ortofen

Ortofen používá jako účinnou látku diklofenak, na rozdíl od ketoprofenu má výraznější protizánětlivý účinek, díky čemuž je výborným lékem pro artritidu a další nemoci, které jsou založeny na akutním zánětu. Ortofen je méně toxický fastum gel. Lze použít od 6 let. Cena zkumavky (50 g) ruského gelu Ortofen je 196 rublů.

Valusal

Valusus je estonský lék, který je identický s Ketonalem. Estonské protějšky jsou levnější než Fastum gelové protějšky z jiných evropských zemí. Náklady na gel Valusal - 247 rublů pro trubku 50,

Artrum

Artrum je analogem domácího Gel Fastum gelu, což je možná nejlepší kombinace ceny a kvality. Při použití stejného ketoprofenu jako účinné látky v kompozici nepřesahuje cena tohoto farmakologického činidla 100 rublů pro 50 g gelovou trubici.

Febrofid

Febrofid je další polský produkt na našem seznamu. Jedná se o kompletní analog gelu Fastum, který má stejné protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Navzdory mnoha nadšeným revizím má jeden ruský spotřebitel jeden významný mínus: náklady Febrofidu nejsou nižší než původní Fastum gel - od 253 do 452 rublů.

Ultrafasfatin

Ultrafastin je polský lék na bázi ketoprofenu, který dobře zvládá zánět a snižuje druhou fázi snížením počtu krevních buněk pronikajících synoviální membránou kloubu. Výsledkem je zkrácení doby trvání a produktivity edematózního stupně. Ultrafastin je tedy ideální pro léčbu otoků a onemocnění charakterizovaných edémem. Cena tohoto analogu gelu Fastum je od 130 do 315 rublů.

Konečné

Farmaceutické prostředky Finalgon je na trhu zastoupen produkty domácí a německé výroby. Nonivamid a nikoboksil jsou účinné látky v tomto přípravku. Tyto chemické sloučeniny zlepšují procesy lokálního krevního oběhu, rozšiřují malé cévy a mají analgetický účinek.

Finalgon je velmi účinný analog Fastum gelu, který je však toxičtější než původní lék. Finalgon je tedy kontraindikován u osob mladších 18 let. Také toto farmakologické činidlo by nemělo být aplikováno na citlivou pokožku, v oblasti otevřených ran a akutního zánětu. Rovněž se nedoporučuje používat přípravek Finalgona na místech těla se zvýšenou permeabilitou - krční kůže, oblast slabin břicha, vnitřní strana stehen. Náklady na lék, v závislosti na výrobci, se pohybuje od 282 do 317 rublů.

Na trhu existuje mnoho analogů a náhražek léku Fastum gel, domácí i zahraniční produkce. Každé z léčiv prezentovaných ve výrobku má řadu vlastností a účinněji ovlivňuje určité onemocnění. Levná gelová analoga fastum jsou stejná léčiva, založená na identických nebo podobných složkách, což znamená, že jsou ideální pro terapii, a to i přes jejich nízkou cenu.

Porovnání charakteristik a cen levných analogů rychlého gelu

Námi popsaná příprava je u mnoha lidí na jednání. Někteří ji dokonce používali v určitých situacích. Ale ne všichni lidé si jsou vědomi toho, že tato slavná droga má levnější analogy, které mu nejsou ve vlastnostech horší. Níže budeme podrobněji popisovat analogy tohoto léku.

Pokud se vyskytne jakákoli bolest ve svalech nebo kloubech, použijte lék nazvaný „Fastum-gel“. Tento lék pomáhá dobře, ale je drahý. Ne každý si to může dovolit, zejména těm, kteří mají malé hmotné bohatství. A nemá smysl kupovat to z větší části, protože existují levnější analogy tohoto léku. V akci jsou všechny podobné.

Problém nákladů na mnoho drog pro Rusko je velmi relevantní. Jako příklad vezměte aspirin. Má domácí analog - kyselinu acetylsalicylovou. Drogy fungují stejným způsobem. A ruský ekvivalent je několikrát levnější než cizí droga.

Funkce Fastum Gel

Funkce Fastum-gel spočívá v tom, že na rozdíl od jiných podobných léků, které zklidňují bolest jen na chvíli, díky účinkům chlazení a oteplování tento lék skutečně bojuje proti bolestem a zánětlivým procesům.

Hlavní látka ve složení Fastum-gel - ketoprofen. Tato látka je lokálně působící nesteroidní protizánětlivý lék (NSAID). Množství ketoprofenu v Fastum gelu je 2,5%. To je optimální pro dosažení terapeutického účinku.

Složení Fastum-gelu je vybráno v takové kombinaci, že léčivo může být bezpečně skladováno po dobu 5 let, v souladu s pravidly skladování léčiva. Mnoho dalších léků má kratší trvanlivost, asi 2-3 roky. Průměrná cena Fastum-gelu je asi 400 rublů.

Indikace pro použití přípravku Fastum-gel

Tento lék, jako každý jiný, je lepší předepsat lékař, ačkoli Fastum-Gel může být také prostředkem poskytování první pomoci v případě nouze. Tyto případy budou zahrnovat: modřiny, kmeny, jiná mechanická poranění měkkých tkání.

Chcete-li tento lék použít, potřebujete speciální indikace:

  • zánět a bolest různého charakteru;
  • revmatismus kloubů;
  • osteoartritida;
  • osteochondróza;
  • tuhost kloubu;
  • spondylitida;
  • dna;
  • artritidy a periarthritidy;
  • zánět kloubního vaku (bursitida);
  • zánětlivé procesy ve šlachách (tendinóza);
  • tendosynovitida kolena;
  • synovitida (hromadění tekutiny v kolenním kloubu);
  • ischias (svírání ischiatického nervu); O tom, co dělat se sevřeným ischiatickým nervem čtěte zde.
  • myalgie (bolest svalů);
  • radiculitis (kořenová choroba míšního nervu);
  • modřiny, výrony a svalové kmeny;
  • žilní onemocnění (flebitida, tromboflebitida, lymfangitida atd.).

Příběhy našich čtenářů!
"Už jsem si vyléčila bolest na zádech. Už dva měsíce jsem zapomněla na bolest v zádech. Ach, jak jsem trpěla, bolí mě záda a kolena, opravdu jsem nemohla chodit normálně. Kolikrát jsem chodila na polikliniky, ale tam byly předepsány pouze drahé tablety a masti, z nichž nebylo vůbec možné použít.

A teď už uplynul sedmý týden, protože zadní klouby nejsou trochu rušeny, za den jdu do práce do dachy a jdu 3 km od autobusu, takže jdu snadno! Díky tomuto článku. Každý, kdo má bolesti zad, je třeba přečíst! "

Způsob použití léčiva

Fastum gel se aplikuje externě. Je nutné aplikovat malé množství gelu na kůži 2 cm nad místem léze a jemně ji otřít. Používejte 2x denně. Průběh léčby je 2 týdny.

Vedlejší účinky

Tento lék nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Jediné, co může být, jsou některé reakce z kůže: svědění, alergie, pálení, vyrážky. A pak se zpravidla tyto projevy vyskytují pouze při dlouhodobém užívání léku.

Bolest a křik vzadu v průběhu času mohou vést k hrozným následkům - lokálnímu nebo úplnému omezení pohybů, dokonce i invalidity.

Lidé, kteří se poučili z hořkých zkušeností, používají přírodní léky doporučené ortopedy k vyléčení zad a kloubů.

Kontraindikace

  • Individuální nesnášenlivost látek v přípravku, zejména ketoprofenu.
  • Nesnášenlivost kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID.
  • Nemoci gastrointestinálního traktu v akutní fázi.
  • Problémy s játry nebo ledvinami.
  • Krevní onemocnění (leukopenie, trombocytopenie, špatné srážení krve atd.).
  • Období těhotenství a kojení.
  • Děti a mladiství do 15 let.

Analogy Fastum Gel

Existuje mnoho analogů tohoto léku.

  1. Ketoprofen. K dispozici v malých zkumavkách po 50 gramech. Jeho cena je pouze 60 rublů. Je to mnohem méně než náklady na samotný gel Fastum. Používá se pro chronickou bolest, podlitiny, poranění atd.
  2. Fort gel. Další analog zvažovaného léku. Levný, homogenní gel s vůní levandule. Používá se při výronech, onemocněních kloubů a žil, lymfatických uzlin, kůže atd. Složení tohoto léku má navíc látky, které mají anestetický účinek.
  3. Ketonální forte. Stejné jako Fastum Gel, ale ve formě tabletek.
  4. Ketum gel. Analogový Fastum-gel, ale neobsahuje levanduli. Ale ve směsi je Ketoprofen, který má hlavní terapeutický účinek.

Základní princip výběru analogu

Za prvé, při výběru analogu byste měli věnovat pozornost hlavní účinné látce léku. Zbývající ingredience ve skutečnosti nezáleží, jsou jen pro přilákání zákazníků s krásnou barvou nebo chutí. Někdy trochu zesilují účinek hlavní látky, ale ne více.

Vezmeme-li pokyny od Fastum-gel, první položka uvidíte: "Hlavní účinná látka - ketoprofen." Nepotřebujeme nic víc vědět. V uvedeném přípravku jsou ještě: ethanol, karbomer 940, rhodium a levandulový olej, trolamin a obyčejná čištěná voda.

Nejlevnější analogy Fastum-gelu

Ketoprofenový gel

  1. Zkumavka o hmotnosti 25 gramů.
  2. Cena od 45 do 57 rublů.
  3. Přísady: levandulový olej.

Tento analog je levný. Jediné, co jí chybí, je jedna složka - olej Nerole. Pro terapeutický účinek to není zvlášť důležité. Ale pokud opravdu chcete, aby byl tento olej přítomen, můžete si ho koupit za 104 rublů. V celkových nákladech bude olej a gel stále levnější než jeden gel Fastum.

Pokud se rozhodnete vzít esenciální olej s ketoprofenem. Před použitím drogy kapejte několik kapek na bolavém místě a otřete je do kůže. Naneste mast na vrchol.

Artrum gel

  1. Léčí bolest zadních svalů a kloubů.
  2. Cena - od 98 do 116 rublů.
  3. V tomto přípravku není levandule ani extra oleje. Proto se zdá, že cena je trochu předražená.

Rychlý gel

  1. Přesný analog Fastum-gel.
  2. Tam jsou esenciální oleje a máta, a levandule.
  3. Náklady na lék na 30 gramů - 150 rublů.

Ketonální krém

  1. Složení drogy je pouze levandulový olej.
  2. Náklady na 50-gramové trubice - 230 rublů.

Fort gel

Snad nejlepší analog Fastum-gel s vůní levandule.

  1. Má 25 tisícin ketoprofenu.
  2. Gel je čirý a jednotný.

Úplný seznam analogů Fastum-gel

Všichni lidé vědí, že Fastum-Gel má levnější protějšky, které jsou dostupné lidem s nízkými příjmy. Jsou stejně účinné jako samotný Fastum-gel, i když jejich cena je mnohem nižší. Někteří lidé neznají konkrétní analogy, ale lze je nalézt v každé lékárně.

Seznam analogů Fastum-gel:

Všechny tyto analogy jsou ruské. Lékárnu lze zakoupit bez lékařského předpisu.

Pro nákup analogu Fastum-gel potřebujete znát několik doporučení:

  1. Především je nutné, aby složkou v zakoupeném produktu byla ketoprofen. Je to NSAID, má analgetický a protizánětlivý účinek. Ketoprofen může být jak nezávislý lék, tak obsažen ve směsi mastí, tablet, injekcí.
  2. Je velmi důležité vědět, že všechny další složky, kromě ketoprofenu, nemají žádné terapeutické účinky. Jsou přidány jen pro chuť a vůni.

Následující přísady se nacházejí v pravém Fastum gelu:

  • ketoprofen;
  • ethanol;
  • levandulový olej;
  • karbomer 940;
  • olej Nerol;
  • čistá voda

Tyto přísady jsou vytvořeny pro přitažlivost léčiva, ale nemají žádný terapeutický účinek. Ti lidé, kterým jsou tyto dodatky důležité, mohou zaplatit plné náklady a zakoupit si originální lék. A ti, kteří jsou důležití pro získání pouze terapeutického účinku a ne přeplácení, si mohou koupit kterýkoliv z analogů. Navíc v mnoha analogech jsou stejné přísady jako v původním přípravku.

Důležité body k připomenutí

  1. Fastum-gel a jeho analogy jsou bezpečné při použití v souladu s pokyny.
  2. Ketoprofen má ve své skupině nejvyšší analgetické vlastnosti.
  3. Vodou alkoholická látka v přípravku přispívá k rychlému pronikání hlavní účinné látky do tkáně a kostí těla.
  4. Ketoprofen zmírňuje příznaky mnoha nemocí, ale samotná nemoc nevylučuje. Tato vlastnost je typická pro všechny NSAID a léky proti bolesti.
  5. Všechny složky, s výjimkou ketoprofenu, nemají vliv na léčbu, ani na léčbu, ale pro konečný výsledek to není tak důležité. A to znamená, že analog je zvolen jednoduše na principu hlavní složky.
  6. Když aplikujete drogy navenek, stojí za to připomenout, že mohou způsobit všechny stejné vedlejší účinky, které mají ingredience v něm.
  7. Fastum-gel nemá "pálení" a zahřívání. I když mnoho léků proti bolesti je založeno na této akci. Námi popsaný lék zpomaluje tvorbu specifických prostaglandinových látek, které jsou nezbytné pro nástup bolesti. Léčivo má příjemný chladivý účinek.
  8. Neaplikujte Fastum Gel déle než 2 týdny. Pokud tedy během této doby bolest a zánět neprojdou, je třeba konzultovat léčbu s lékařem.
  9. Vzhledem k tomu, že Fastum gel má anestetický a protizánětlivý účinek, může být použit samostatně, před konzultací s lékařem. Hlavní je studovat instrukce dobře a při první příležitosti navštívit specialistu.
  10. Neaplikujte tento lék na otevřené rány. Naneste 2 cm nad zranění.
  11. Gel má příjemnou vůni. A esenciální olej z máty peprné ve složení léku zvyšuje jeho účinek.

Bolest a křik vzadu v průběhu času mohou vést k hrozným následkům - lokálnímu nebo úplnému omezení pohybů, dokonce i invalidity.

Lidé, kteří se poučili z hořkých zkušeností, používají přírodní léky doporučené ortopedy k vyléčení zad a kloubů.

Fastum gelové analogy, je tam nějaké ruské - složení a vlastnosti

Fastum-gel, snad nejoblíbenější lék na bolest v kloubech a revmatismu. Je to nepochybně účinné a svědectví většiny lidí o tom svědčí.

Jedinou nevýhodou tohoto léku je však vysoká cena, což činí gel nedostupným pro mnoho chudých lidí.

Není žádným tajemstvím, že Fastum Gel má analogy, které nejsou horší v jejich účinnosti, a jejich náklady jsou mnohem nižší.

Hlavními náhražkami Fastum Gelu jsou:

Všechny jsou ruské, prodávají se v lékárně bez lékařského předpisu.


Co hledat při výběru gelové náhražky?

  • Za prvé, analogový gel Fastum by měl obsahovat ketoprofen, účinnou látku, ve svém složení. Je klasifikován jako nesteroidní protizánětlivé léky, je analgetický a protizánětlivý.
  • Za druhé je nutné vědět, že různé přísady v prostředku, které dávají gelu vůni, poskytují chladný účinek na pokožku, nemají žádný význam. Uvolňuje pouze ketoprofen, který se vstřebává do kůže a kapilárních cév, čímž se zbavuje bolesti různých druhů.

Originální gel Fastum obsahuje:

  • ketoprofen,
  • ethanol
  • levandulový olej
  • karbomer 940,
  • neroli
  • čištěná voda.

Recenze FastMel Gel

Zvažte nejoblíbenější náhražky:

  1. Fort Gel. Jako součást léku ketoprofen, triethanolamine, karbomer, stejně jako ethylalkohol. Je téměř transparentní, má jednotnou konzistenci, obdařenou vůní levandule. Navržený pro zranění a modřiny, kožní onemocnění, lymfatické uzliny, klouby, má analgetický účinek.
  2. Rychlý gel. Zahrnuje lék ketoprofen a všechny druhy doplňků. Působí jako originál na biochemické úrovni, má analgetický účinek, zabraňuje zánětu, nezpůsobuje hoření a zarudnutí. Pomůže při svalové námaze, drobných poranění.
  3. Artrum Gel. Tento lék: zmírňuje bolest, má analgetické, proti exsudativní účinky, zabraňuje rozvoji zánětu. Používá se pro otok kloubů, poranění svalů, vazů a šlach.
  4. Bioran gel, který je založen na diklofenaku, působí na principu Fastum-gel a stojí mnohem méně.
  5. Nise s přidáním nimesulidu snižuje koncentraci prostaglandinu, což má za následek vymizení bolesti. Tento přípravek má podobný účinek jako Fastum, což inhibuje zánětlivé procesy.
  6. Hluboká úleva s levomentolem a ibuprofenem ovlivňuje centrum bolesti a je také ekonomičtějším nástrojem v boji proti chorobám kloubů.

Všechna tato léčiva jsou založena na ketoprofenu, stejně jako Fastum.

Pravidla pro aplikaci Fastum gelu a jeho analogů

Pokud se u Vás vyskytne častá bolest, doporučuje se změnit léky, protože při neustálém užívání jednoho léku může být účinnost léku snížena v důsledku závislosti. Je však nutné vzít v úvahu lékařské indikace.

Všechny gely na bázi diklofenaku zabraňují rozvoji zánětu, mají analgetické vlastnosti, nejlépe se používají pro revmatické bolesti. Ale gely obsahující ketoprofen vhodné pro použití při onemocněních, jako je ischias, lyumbago, stejně jako poranění.

Gel je nutné aplikovat s masážními pohyby v oblasti centra bolesti, dokud se látka neabsorbuje. Poté můžete ošetřenou oblast pokrýt lékařským obvazem.

V takových případech byste neměli být léčeni gelem:

  • V posledních fázích těhotenství;
  • Se střevním zánětem;
  • Kožní léze;
  • Renální a srdeční selhání;
  • S alergiemi na složky léčiva;
  • Bronchiální astma.

Porovnání cen

Kromě těchto léků můžete v lékárnách najít dovážené gely se stejným principem expozice, ale na jiném základě:

  • Butadion - od 110 rublů;
  • Deep Reli- od 175 rublů;
  • Nise - od 140 rublů.

Doporučuje se používat gely po konzultaci s lékařem, samoléčba nemusí poskytovat výsledky.

Seznam analogů levnější Fastum gel, cena ruských a dovážených náhrad

Fastum Gel je účinný léčivý přípravek od italského výrobce, který se osvědčil na ruském farmaceutickém trhu. Pomáhá nejen starším lidem, kteří mají s věkem problémy s pohybovým aparátem, ale i mladým lidem, kteří jsou náchylní k různým zraněním. Cena gelu nevyhovuje každému zákazníkovi, proto byste měli studovat farmaceutický trh a najít cenově dostupnější náhražky.

Akční charakteristika

Je to nesteroidní lék, který je určen k boji proti zánětu. Kromě toho poskytuje analgetický a anti-exsudativní výsledek. Inhibuje aktivitu cyklooxygenázy, která vyvolává výměnu kyseliny arachidonové, která je hlavním faktorem přítomnosti zánětu a další bolesti.

Průběh použití je charakterizován periferní - potlačující výměnou prostaglandinů a centrálního mechanismu, který také inhibuje syntézu uvedených lipidových látek a má také pozitivní vliv na jiné neurotropní látky, které ovlivňují chemické mediátory bolesti.

Co lék pomáhá?

Indikace pro použití:

  • Bolesti kloubů na pozadí artritidy, osteoartrózy, osteochondrózy, zánětu vazů a šlach;
  • Myalgie různého původu;
  • Boj proti negativním následkům v důsledku poškození měkkých tkání, kloubů, svalů.

Kontraindikace

Zdravotnický prostředek je kontraindikován v následujících případech:

  • Přítomnost otevřených, krvácivých a infikovaných kožních ran;
  • Bronchospasmy, rýma a další alergické projevy vyvolané použitím aspirinu;
  • Méně než dvanáct let;
  • Poslední týdny těhotenství;
  • Kojení;
  • Silná negativní citlivost na kompozici.

Lékaři nedoporučují uchýlit se k Fastum gelu s ulcerózními lézemi trávicího systému, patologií ledvin, jater, srdce.

Přípustné vedlejší účinky

Pacient se s nimi ve vzácných případech protíná. Příručka popisuje případy lokálních reakcí - dermatitida, zarudnutí kůže, svědění, pocit pálení v místě aplikace.

Optimální léčebný režim

Návod k použití:

Cyklus směrem ven. Malé množství gelu, ne více než 5 cm vysoké, se aplikuje 1-2 krát denně s tenkou vrstvou na kůži v místě poranění s paralelním mírným otřením. Kurz by neměl překročit 2 týdny. V opačném případě se zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků.

Funkce angažmá

  • Vyhněte se kontaktu s očnými orgány a jeho oblastmi, na poškozené kůži;
  • Po použití si okamžitě umyjte ruce mýdlem a vodou;
  • Použití pomocných těsných obvazů není povoleno;
  • Informace o účinku léčiv na rychlost reakce, rychlost chybí.

Kolik je Fastum gel: cena v lékárně

Lék se prodává bez jmenování lékaře. Podle internetového zdroje apteka.ru, v moskevských farmách, cena drogy je impozantní.

  • 30 g - 248 rublů;
  • 50 g - 369 rublů;
  • 100 g - 584 rublů.

Vyvolává závěr, že ne každý si dovolí koupit si léčivý přípravek. V tomto případě je vhodné zvážit náhrady.

Seznam dostupných ruských a importovaných náhradních nástrojů

Všechny níže uvedené obecné vzorce jsou gely pro topickou aplikaci. Vyrábí se tu domácí i zahraniční farmaceutické společnosti.

Levné analogy Fastum Gel

Otevřením instrukce pro Fastum gel zjistíme, že hlavní aktivní složkou tohoto léku je ketoprofen.

To je ve skutečnosti Fastum gel nejjednodušší protizánětlivé léčivo na bázi ketoprofenu.

Začněme hledat náhražky Fastum Gelu.

Ketoprofen


Ihned jsme dostali lék, jehož název se zcela shoduje s názvem aktivní složky Fastum gelu - „Ketoprofen“.

Vydáno "Ketoprofen" v trubkách o délce 50 gramů. Cena léku - 60 rublů na tubu, což je třikrát levnější než náklady na lékárny Fastum gel. Je určen pro chronické bolesti zad, otoky, sportovní úrazy, modřiny a podobně.

Fort gel

Další lék, který jsme našli, se jmenoval „Fort gel“ s vůní levandule. Je levný a je dobrou náhradou za Fastum Gel. Fort gel je téměř transparentní, s příjemnou vůní, konzistence gelu je homogenní. Jeden gram produktu obsahuje dvacet pět tisícin ketoprofenu, navíc obsahuje karbomer, ethylalkohol a triethanolamin. Má analgetický účinek. Určeno pro modřiny, nemoci kloubů, žil, lymfatických uzlin, kůže a tak dále.

Ketonální forte

"Ketonální forte", ve svých terapeutických účincích je podobný Fastum gelu, ale používá se ve formě tablet.

Ketoprom

Kompletním analogem Fastum gelu je lék Ketoprom. Bohužel jsme tento lék v lékárnách nenalezli poprvé, ale našli jsme Ketum-gel, který je dvakrát levnější než gel Fastum. Rozdíly ve složení jsou čistě "estetický" charakter ("Ketum-gel" neobsahuje levanduli). Hlavní účinnou složkou je stejný ketoprofen a terapeutický účinek na záda pacienta je naprosto totožný.

Rychlý gel

Domácí analogový gel Fastum je lék „Fast Gel“. Produkuje tento nástroj společnost "Akrihin." „Rychlý gel“ samozřejmě obsahuje ketoprofen, stejně jako všechny druhy éterických „vonných látek“ - levandule, neroli a tak dále. Lék má protizánětlivý a analgetický účinek. Stejně jako Fastum gel působí Bystrummgel na biochemické úrovni, poskytuje regenerační účinek na chrupavku, nezpůsobuje zarudnutí a pálení. 50 metrů dlouhá trubka Bystrummgel stojí asi 175 rublů.
Bystrumgel se často používá na kloubech. Účinná látka je absorbována epidermou do krevní plazmy. Lék pomáhá při slabých modřinách při protahování svalů. Někteří lidé aplikují gel, pak obvaz přes vrchol.

Ortofen

Lék Ortofen je téměř desetkrát levnější než gel Fastum, velmi blízký složkám a jeho účinkům.

Valózní gel

Valusal gel stojí asi 100 rublů, používá se pro onemocnění pohybového aparátu včetně osteochondrózy.

Artrum gel

Vynikající a levný generický Fastum gel bude Artrum gel, prodávaný v tubách po 30, 50 a 100 gramech. Gel Gel má antiexudativní, protizánětlivé, analgetické účinky. Používá se k poškození šlach, kloubů, svalů a vazů. Účinek je podobný účinku použití Fastum gelu - otoky kloubů se odstraní, bolest a ztuhlost se sníží.

Febrofidní gel

Léčivá látka Febrofid gel - ketoprofen.

Lék stojí mnohem levněji než Fastum Gel, aplikuje se přesně stejným způsobem a má podobný terapeutický účinek.

Najít Febrofid gel v lékárně, nemohli bychom.

Oruvelův gel

Oruvel gel, francouzská produkce, v Rusku najít tuto drogu je velmi obtížné. Vytvořeno na základě ketoprofenu patří do skupiny protizánětlivých léčiv.
Další analog gelu Fastum, vyrobený francouzským farmakologickým koncernem Ron-Poulenc Rohrer - Profenid gel. Droga je poměrně vzácná, ale je o něco levnější než Fastum. Má antipyretické, protizánětlivé, antiagregační účinky.

Bioran gel - léčivý přípravek na bázi diklofenaku

Analógy Fastum gelu mohou být také považovány za léky vytvořené na základě jiných účinných látek.
Například Bioran gel. Aktivní složkou tohoto léčiva je diklofenak. Naneste Bioran gel externě, naneste tenkou vrstvu masti na bolestivou oblast. Dopad je zcela analogický s Fastum gelem. Cena je o něco nižší, ale najít Bioran gel v lékárně je poměrně obtížné.

Butadion - léčivý přípravek na bázi fenylbutazonu

Na základě aktivní složky fenylbutazonu byl vytvořen lék Butadion, který je vydáván jako mast pro vnější použití. Dvanáct gramů butadionu stojí asi sto rublů. Sto gramů masti představuje pět gramů fenylbutazonu.

Má analgetické, protizánětlivé a antipyretické účinky, inhibuje aktivitu COX a snižuje syntézu prostaglandinů.

Je to dobrý levný a časově testovaný lék.

Deep Relief Gel - lék na bázi ibuprofenu a levomentolu

Deep Relief Gel se vyrábí ze dvou účinných látek najednou - ibuprofen a levomentol.

To umožňuje, aby byl gel aktivně absorbován do epidermy, což přímo ovlivňuje ohnisko bolesti. Cena léku je 174 rublů za padesát gramovou trubičku.

Nise gel - lék na bázi nimesulidu

Nesteroidní lék Nise gel s účinnou látkou nimesulid, má protizánětlivý účinek podobný Fastum gelu. Léčivo snižuje koncentraci prostaglandinu, což vede ke snížení bolesti. Cena gelu Nize v lékárnách je 157 rublů, což je o něco méně než cena Fastum gelu.

Domácí a zahraniční analogy Fastum gel

Pro úrazy, podlitiny, výrony, různé typy zánětů svalů, kloubů existují různé způsoby, jak zmírnit bolest, například lokální přípravky, jako jsou masti a gely. Často používá lék Fastum-gel a jeho analogy od zahraničních a ruských výrobců.

Charakteristiky léčiv

Fastum-gel má silný analgetický, anti-edémový a protizánětlivý účinek, který vyrábí italská farmaceutická společnost. Forma gelu poskytuje rychlou akci a je vhodná při aplikaci na kůži. Aplikuje se až dvakrát denně.

Aktivní složkou léčiva je ketoprofen a další jsou neroli a levandulové oleje. Díky tomuto složení se přípravek Fastum-gel používá k léčbě následujících onemocnění:

  • revmatismus, dna;
  • neuralgie, myalgie, bolesti zad, lumbago;
  • zánět po poranění, výronech, kmenech a modřinách.

Analogy

Existují případy, kdy je třeba nahradit Fastum gel jiným přípravkem s podobným účinkem.

Především byste měli pochopit, co se rozumí analogovým. Tento lék s jinou účinnou látkou, ale s podobným účinkem. Analogy účinné látky Fastum - gel - ketoprofen jsou následující: diklofenak, ketorolak, ibuprofen, piroxikam. Tyto látky mají také protizánětlivé a analgetické účinky, mají různé formy uvolňování.

Rusky

  1. Ortofen (diklofenak). K dispozici ve formě 5% gelu ve zkumavkách po 30 g ruské rostliny Moshimpharmpreparaty. Má analgetický a zánětlivý účinek. Používá se při artritidě, radiculitidě, osteochondróze a všech typech poranění, s výjimkou otevřených nebo hnisavých míst. Kontraindikace bude těhotenství až do třetího trimestru a věku do 12 let.
  2. Ibuprofen vertex. Levná domácí droga. Má aktivní složku stejného názvu o koncentraci 5% a vyrábí ji ruský výrobce Vertex v koncentraci 20, 30, 50 a 100 g. Výrobek se nanáší v tenké vrstvě od 6 do 12 let, délka aplikovaného pásu je 2-4 cm, od 12 let Dospělí - 4–10 cm, každé 4 hodiny, ale ne více než 4krát denně. Gel má silný protizánětlivý účinek a také zmírňuje bolest.
  3. Piroxicam-Verte (piroxicam), 1%, zkumavky po 30 g, výrobce Vertex. Lék se aplikuje na bolestivou oblast v množství ne více než 1 g až 4 krát denně, nesmí se používat déle než 2 týdny. Nežádoucí účinky mohou být alergické reakce, podráždění a svědění kůže. Platí od 14 let.

Cena domácích drog je nižší, což znamená, že jsou dostupné i pro méně dobře fungující. Účinek a účinek těchto léků často není horší než účinek dovážených léků. Cena - od 60 rublů. na balení.

Zámořské

  1. Voltaren Emulgel 1% (diklofenak). K dispozici v tubách 20, 50 a 100 g. Vyrobeno švýcarskou společností Novartis. Neobvyklá forma uvolňování, která zahrnuje hydrofilní a lipofilní bázi, odlišuje léčivo od jiných forem diklofenaku. Díky tomu je působení rychlejší, s chladivým a analgetickým účinkem. Nástroj má vůni eukalyptu. Ve formě "forte" v Rusku není k dispozici.
  2. Ketorol (Ketorolac). Indický lék ve formě 2% gelu, balený v tubách po 30 g. Aplikujte 3-4 krát denně, aplikujte pouze na postiženou kůži.
  3. Nurofen - gel (ibuprofen), UK. Obsah účinné látky je 5%, uvolňování v zkumavkách po 30, 50 a 100 g. Umístěno jako anestetikum, které má protizánětlivou účinnost při externím použití. Přípravek by neměl být aplikován na poškozené oblasti a měl by být používán s opatrností u těhotných žen au dětí.
  4. Finalgel (piroxicam). Výroba - Německo. 0,5% gelu 30 nebo 50 g. Používá se pro různé syndromy bolesti. Kontraindikováno 14 let, těhotné, kojící ženy a osoby s renální insuficiencí.

Náklady na dovážené drogy jsou mnohem vyšší než náklady domácích. Často je to způsobeno tím, že tyto nástroje jsou originální, a proto první patentované s novou účinnou látkou. Technologie zahraničních výrobců se od domácích liší technologiemi, čistícími a regulačními systémy, a proto nemohou být levnější.

Léky na bázi ketoprofenu, ketorolaku a diklofenaku mají výraznější protizánětlivý účinek, piroxikam a ibuprofen jsou dobře anestetizovány pro různé typy poranění.

Závěr

Můžete si vybrat aktuální lék na úlevu od bolesti sami, léky se prodávají bez lékařského předpisu a jsou volně dostupné v lékárnách. Existuje mnoho obchodních jmen pro stejnou účinnou látku, různé výrobce a širokou škálu cen.

Pokud bolest nezmizí během několika dnů, měli byste se poradit s lékařem. Často v případech onemocnění pohybového aparátu nestačí aplikovat mast a lékař předepíše další prostředky v injekcích a tabletách.

Levné Fastum Gel analogové

Popis rychlého gelu

Fastum-gel - gel bez barvy, téměř transparentní má příjemnou vůni. Týká se nesteroidních protizánětlivých léčiv. Vzhledem k hlavní účinné látce má anestetický a protizánětlivý účinek.

Unikátní složení krému je zdrojem důležitých stavebních prvků kloubů. Účinný v boji proti mnoha onemocněním kloubů.

Ideální pro prevenci i léčbu doma. Má antiseptické vlastnosti. Zmírňuje otoky a bolest, zabraňuje tvorbě soli.

Složení

Léčivou látkou je ketoprofen. Další sloučeniny: ethylalkohol, karbomer, levandulový olej, neroli olej, trolamin a destilovaná voda.

Nemůže se vyrovnat s bolestí kloubů?

Bolest kloubů se může objevit v každém věku, dává člověku nepříjemné pocity a často vážné nepohodlí.

Nedovolte rozvoj nemocí spojených s klouby, postarat se o ně dnes!

V takových případech naši čtenáři doporučují používat nejnovější krém - Hondrocream.

Má následující vlastnosti:

  • Zmírňuje bolest
  • Podporuje regeneraci chrupavky
  • Účinně zmírňuje svalovou hypertonii
  • Bojuje s otoky a eliminuje zánět

Farmakologický účinek

Fastum gel působí přímo na místě zánětu v důsledku lokální aplikace. Hlavní složka léčiva má analgetický a protizánětlivý účinek, protože blokuje tvorbu prostaglandinů.

Indikace pro použití

K léčbě lze použít gel Fastum:

  • svalová bolest (myalgie),
  • dislokace kloubů
  • podvrtnutí,
  • flebitida,
  • revmatismus,
  • bolest zad (dorsoalgie),
  • dna
  • revmatoidní artritida,
  • bursitida,
  • synovitida,
  • spondylitida
  • lymfaghitis.

Příběhy našich čtenářů!
"Objednal jsem si krém na profylaxi a mou matku na léčbu kloubů. Oba byli naprosto potěšeni! Složení krému je impozantní, každý již dlouho ví, jak užitečné a co je nejdůležitější, účinné včelařské produkty."

Po 10 dnech užívání ustupovala neustálá bolest a ztuhlost mámy. Kolena mě přestala obtěžovat. Teď je tento krém vždy v našem domě. Doporučeno. "

Návod k použití

Aplikuje se lokálně na ohnisko zánětu. Aplikuje se tenká vrstva malého množství gelu a vmasíruje se do pokožky masážními pohyby. Tento postup musí být opakován jednou až dvakrát denně. Léčivo může být také použito ve fyzioterapii, například během elektroforézy. Délka léčby by neměla překročit dva týdny.

Vedlejší účinky

Různé formy alergických reakcí spojených s individuální intolerancí k jednotlivým složkám gelu, jako jsou:

Kontraindikace

Před použitím tohoto léku se ujistěte, že se seznámíte s kontraindikacemi, protože nevíte, že vás nezbavuje odpovědnosti za vlastní zdraví.

  1. Dětský věk do dvanácti let.
  2. Lidé, kteří jsou alergičtí na jednu ze složek léku.
  3. Těhotné ženy ve třetím trimestru.
  4. Kojící matky.
  5. Jakékoliv kožní léze.

Cena cca 200 str.

Nejlevnější analogy Fastum-gelu

Ultrafastin gel

Tento lék je dostupný v balení po 30 a 50 gramech. Ve formě je to transparentní gel, který má příjemnou vůni.

Ultrafastin obsahuje stejnou účinnou látku jako v rychle rostoucím gelu. Používá se pro bolest svalů a kloubů.

Vedlejší účinky jsou spojeny s různými kožními projevy alergické reakce. Kontraindikace, je zakázáno používat pro děti, těhotné a kojící matky, stejně jako osoby s ranami nebo jinými lézemi na kůži.

Ketoprofenový gel

Lék je dostupný ve zkumavkách po 30 gramech. Co je velmi pohodlné, nemusíte přeplatit za další množství léku.

V závislosti na koncentraci ketopfen je tento gel 2,5% a 5%. Příjemná vůně léku poskytuje levandulový olej.

Indikace pro použití: bolest svalů a kloubů nebo exacerbace chronických onemocnění. Nežádoucí účinky: alergické reakce způsobené jednou ze složek léčiva.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, dětský věk (do 12 let), těhotné a kojící ženy. Výhodou tohoto gelu je ještě nižší cena, která se pohybuje kolem 60 r.

Konečné

Účinné látky: nonivamid a nikoboksil. Tato mast je stejnoměrná, transparentní s jemným odstínem hnědé. Konečný má nepříjemný a analgetický účinek.

Tento nástroj stimuluje receptory sliznic kůže a podkožního tuku. Pro pohodlnou aplikaci léku na kůži se používá speciální aplikátor, který je součástí.

Indikace: zánět a bolest v kloubech a svalech, stejně jako v patologii mikrocirkulace.

Aplikace: naneste na kůži tenkou vrstvou pomocí aplikátoru. Procedura může být opakována, ale ne více než třikrát denně. Po aplikaci na postižené místo si umyjte ruce mýdlem a vodou. Lidé s hypersenzitivní kůží musí dát lék do rukavic.

Kontraindikace:

  • Dětský věk do dvanácti let.
  • Lidé, kteří jsou alergičtí na jednu ze složek léku.
  • Těhotné ženy ve třetím trimestru.
  • Kojící matky.
  • Jakékoliv kožní léze.

Artrum gel

Účinná látka: ketoprofen. Léčivo má takové vlastnosti jako anti-exsudativní, analgetické a protizánětlivé. Poskytuje lokální terapeutický účinek na postiženou oblast.

Indikace:

  • Artritida
  • Spondyloartritida
  • Revmatismus
  • Osteoartróza
  • Myalgie
  • Artralgie
  • Trauma měkké tkáně.

Způsob aplikace: aplikujte na pokožku masážními pohyby, dokud není absorbována, přímo nad ohniskem onemocnění. Gel by měl být nanesen na povrch tenkou vrstvou. Postup se opakuje dvakrát nebo třikrát denně, jak předepsal lékař.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, dětský věk (do 12 let), těhotné a kojící ženy.

Cena tohoto gelu je v průměru od 100 r.

Diklofenak

Účinná látka: Diklofenac sodný. Jedná se o mast s homogenní strukturou bílé nebo krémové barvy s příjemnou specifickou vůní.

Indikace:

  • Poranění měkkých tkání;
  • Bolest svalů;
  • Bolesti kloubů;
  • Osteoartritida;
  • Exacerbace revmatismu.

Použití: Naneste na kůži tenkou vrstvou, otřete, dokud se nevstřebá do kůže.

Kontraindikace: je zakázáno používat pro děti, těhotné a kojící matky, stejně jako osoby s ranami nebo jinými lézemi na kůži.

Cena od 30 do 100 str.

Rychlý gel

Účinná látka: ketoprofen. Protizánětlivé, analgetické a antiexudativní léky.

Indikace pro použití: bolest svalů a kloubů nebo exacerbace chronických onemocnění.

Aplikace: aplikujte lokálně na ohnisko zánětu. Aplikuje se tenká vrstva malého množství gelu a vmasíruje se do pokožky masážními pohyby. Tento postup musí být opakován jednou až dvakrát denně.

Nežádoucí účinky: alergické reakce způsobené jednou ze složek léčiva.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, dětský věk (do 12 let), těhotné a kojící ženy.

Cena od 60 r.

Ketonální krém

Nesteroidní protizánětlivé léčivo pouze pro externí použití.

Indikace:

  • Bolest podél nervu
  • Myalgie
  • Artalgie
  • Zranění
  • Modřiny
  • Osteochondróza
  • Radiculitis
  • Zhoršený revmatismus

Jak používat: naneste tenkou vrstvu, která není postižená oblast. Postup by měl být opakován až třikrát denně.

Nežádoucí účinky: alergické reakce způsobené jednou ze složek léčiva.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, dětský věk (do 12 let), těhotné a kojící ženy.

Voltaren

Gel bílá nebo žlutá barva jednotná konzistence. Má protizánětlivé, anti-edematózní a analgetické účinky. Účinná látka: diklofenak diethylamin.

Indikace:

  • Artritida různých etiologií
  • Osteoartróza
  • Osteochondróza
  • Myalgie
  • Revmatismus
  • Radiculitis
  • Poranění svalů a vazů

Použití: Naneste na kůži tenkou vrstvou, otřete, dokud se nevstřebá do kůže. Postup se opakuje dvakrát nebo třikrát.

Nežádoucí účinky: alergické reakce způsobené jednou ze složek léčiva.

Kontraindikace: kožní onemocnění různých etiologií, dětský věk (do 12 let), těhotné a kojící ženy.

Fort gel

Léčivo pro místní použití. Týká se nesteroidních protizánětlivých léčiv.

Vzhledem k hlavní účinné látce má anestetický a protizánětlivý účinek. Léčivou látkou je ketoprofen.

Indikace: zánět a bolest v kloubech a svalech, stejně jako v patologii mikrocirkulace.

Aplikace: naneste na kůži tenkou vrstvou. Procedura může být opakována, ale ne více než třikrát denně. Po aplikaci na postižené místo si umyjte ruce mýdlem a vodou.

Kontraindikace:

  • Dětský věk do dvanácti let.
  • Lidé, kteří jsou alergičtí na jednu ze složek léku.
  • Těhotné ženy ve třetím trimestru.
  • Kojící matky.
  • Jakékoliv kožní léze.

Cena tohoto léku je více než přijatelná a v průměru 75 rublů.

Principy výběru léčiv

Než si vyberete lék, musíte znát správnou diagnózu, a pak nemůžete dělat bez konzultace s lékařem. Je také nutné prozkoumat všechny indikace a kontraindikace pro tento lék. Nevědomí může vést ke špatnému zdraví. Vyberte lék by měl být založen na aktivitě účinné látky.

Před použitím byste se měli podívat na alergie. K tomu použijte malé množství masti na loket.

Pro osoby s rizikovou skupinou (těhotné ženy, kojící matky a děti) stojí za to používat tyto léky s maximální opatrností. Abyste se vyhnuli všem možným rizikům, měli byste se řídit všemi požadavky specialistů.